KONTAKTNÍ INFORMACE
Mgr. Zdeněk Březa
psycholog

Strejcova 21
78901 Zábřeh
tel.: +420 732 621 086
zdebreza@gmail.com
Když Bůh řekl: "Budiž Světlo!," Zvuk již musel Existovat :-)
Jaroslav Dušek

                                   Relaxace

 

 

Čchi-kung

 

Osm brokátů

 

Sestava osmi pohybových cviků zaměřených na uvolnění svalů, šlach a kloubů. Lze jimi prohloubit dýchání, posílit nervovou soustavu, uklidnit rozbouřené emoce a psychiku. Vhodné na soustředění. Pokud se cítíte vyčerpáni (z práce, z domu,...), dobíjí "baterky".

 

 

Orgánová sestava

 

Sestava dvanácti poloh a pozic k posílení a léčení jednotlivých vnitřních orgánů. Ke každé pozici patří konkrétní orgán těla. Kombinací pozice a uvědomování si daného orgánu v průběhu dýchání dochází k jeho posílení, uvolnění, prokrvení a léčení. Stáváte se také více citlivými na signály přicházející z těla. Dříve zachytíte, když je něco v nepořádku. Náprava pak nestojí tolik času a úsilí.

 

 

Zvuk

 

Samohlásky A-E-I-O-U

 

Jedna z nejstarších metod relaxace a léčení. Po vnímání ticha (ticho léčí!) je to druhá nejúčinnější technika, která posiluje samoléčící schopnost organizmu. Postupně přesouváte vědomí po určitých místech na těle a přitom zvučíte konkrétní samohlásku spojenou s daným místem. Postupně, jak dosahujete větších hloubek uvolnění, je možné začít vnímat energie v těle.

 

 

Gong

 

Zády sedíte blízko u gongu, jehož průměr 1,20 m je dostačující k pokrytí celého Vašeho těla vibracemi, jejichž potřebná razance, hloubky a výšky jsou umocněny 40 kg váhy gongu. Nejen že slyšíte samotný zvuk, ale snad i více podstatné  fyzické vibrace vnímáné především v páteři a jinde v těle.

 

   

                              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                             

                     

  

 

 

 

 

 

Tibetské mísy a Koshi 

 

Tibetské mísy speciálně určené k jejich přikládání na tělo. Postupuje se od kotníků až k hlavě. Na každém místě se mísy rozezvučí a vibrace působí jako hloubková masáž. Například zvuk o frekvenci 500Hz Vám rozvibruje místo na těle 500 krát za sekundu. Mísy zde působí mimo jiné i jako maséřismiley. Uvolňují se bloky, spasmy, načerpává se energie. Podle různých kvalit zvuku (hluboký, tupý, ostrý, košatý, alikvóty, délka trvání dozvuků, ...) lze zhruba odhadnout, v jakém stavu se dané místo těla nachází. Zda je zdravé (svalový tonus, ...) či oslabené. Mísy však nenahrazují plnohodnotnou diagnostikusmiley. Je to doplňková zajímavost. Přesto se lze překvapivě často trefit.

        

AKTUÁLNÍ ZPRÁVY

MAUNITVA

Nejvnitřnější jádro naší bytosti, svarupa, která se sama nazývá maunitva (ticho), je stav bez ega.

Ramana Maharshi

 

10/2023

Došlo k přejmenování stránek www.alternativnipsycholog.cz na www.maunitva.cz. Pár týdnů budou aktivní obě webové stránky. Poté dojde ke zrušení původního názvu stránek.

10/2023

Logo QuickWeb